You may register to post all kinds of product, company, application information and images Register Now!
Marble & Natural Stone Map of Turkey
Marble & Natural Stone Map of Turkey
Form
Visitors
40018967
Advertorial
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Our Site has
3196 Companies
3833 Natural Stones
708 Machinery
216 Consumables
registered
TummerWeb Info Center | Companies | Demmak Demireller Mak. San. Tic. A.Ş
Demmak Demireller Mak. San. Tic. A.Ş
Demmak Demireller Mak. San. Tic. A.Ş
Field of Activity: Makina Üreticisi,
Company Contact Information
T : +90(272) 341 32 00    F : +90(272) 341 27 21
Web: www.demmak.com    Email: info@demmermarble.com
Adr: Mermer San. Bölgesi İscehisar Afyonkarahisar

Company Presentation
DEMMAK DEMİRELLLER MAKİNA SANAYİ VE TİC. A. Ş.

Mermer makinaları konusunda sektörün önde gelen büyük firmalarından birisi olan DEMMAK Demireller Mak. San. Ve Tic. A. Ş. Afyon ili İscehisar ilçesinde 1944 yılında küçük bir atölyede imalatlarına başlamıştır. Ankara Anıttepede ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK için yapımına karar verilen anıt mezar inşaatında gerekli görülen Türk mermerinin işlenmesinde kullanılan külünk, murç, manivela, çivi, balyoz vb. gibi mermer ocakları için gerekli el aletlerinin imalatı yapılmıştır. Daha sonra ürün yelpazesini geliştirerek mekanik krikolar, araba imalatı, tamir-bakımı, ziraat aletleri imalatı ile faaliyetlerini devam ettirmişlerdir.

1979 yılında Şuayp DEMİREL Teknik Hidrolik Makine Sanayi adı ile imal ettiği 300 tonluk Hidrolik Kriko (Titano) mermer ocakları sektöründe bir çığır açmış olup bu şevk ve heyecanla 1982 yılında 2 ayaklı ST imalatı yapılmıştır. Şuayp Demirel Mermer Fabrikasında devreye alınan ST mermer sektörüne girilmesi için güzel bir neden olmuştur. Devamında mermer ocaklarında üretimi arttırmak kaliteli blok üretmek için Elmas Tel Kesme Makinaları imalatına başlanmıştır. 1987 yılında DEMMAK Demireller Mak. San. Ve Tic. A. Ş. adı altında faaliyetlere devam edilmiştir. Bu yıldan itibaren imalat çeşitlerini sektörün ihtiyaçları doğrultusunda arttıran ve geliştiren DEMMAK Demireller Mak. San. Ve Tic. A. Ş. nin son dönemde yapmış olduğu imalatlar şunlardır:

Çift kollu 70 lamalı katrak, Plaka kesim hatları, Plaka silim hatları, 4 ayaklı ve iki ayaklı ST, Fayans hattı, Fayans ebatlama hattı, Yatay yarma makinası, Kenar işleme (pah) makinası, Cila makinaları, Blok çevirme, Dolgu makinası, Kollu zincirli kesme makinası ve tüm ocak ekipmanları ve makinalarıdır.

Mermer ocak makinaları olarak Elmas Tel Kesme, Sayalama, Havalı Delik Delme, Hidrolik Kriko gibi üretimlerimiz dünyanın her bölgesinde çalışmakta, mermer sektörünün vazgeçilmez makinaları olarak büyük talep görmektedir.

Kaliteyi ön planda tutarak ürün çeşidi ve kapasite artışının yanında verimli seri çalışmaların olması, emeğin asgariye indirilmesi için hidrolik-pnömatik sistemlere önem verilerek otomasyona geçilmiştir. Manüel sistemler mecburi olmadıkça kullanılmamaya çalışılmakta ve makinalarda özellikle iş kazalarını önleyici emniyet sistemleri ön planda tutulmaktadır.

Üretilmekte olan tüm yeni ürünler kendi ocak ve fabrikalarımızda denenerek eksiklikleri tespit edilir. Gerekli tüm Ar-Ge ve kalite kontrolleri kusursuz mükemmel olarak ihtiyaç sahiplerine sunulur. Satışı yapılan makinalarımız 1 yıl garantilidir. Yedek parça garantisi, tamir-bakım servis hizmetleri sorunsuz ve zaman kaybı olmaksızın sunulmaktadır.

64 yıldır sektörün öncüsü olan DEMMAK ürün gamındaki tüm imalat çeşitleri ile kaliteden ödüm vermez ilkesini uzun yıllar sürdürecektir.
Orta Asya Ülkeleri (Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan), orta doğu ülkeleri (Mısır, Suriye, Ürdün, Filistin, Cezayir, Fas) ve bazı Avrupa devletlerine üretiminin yaklaşık % 65'ni ihraç etmektedir.

DEMMAK A. Ş. tecrübesi ile ülke ve bölge kalkınmasında, sektörün gelişip büyümesinde her zaman üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getirme azim ve kararlılığı ile Avrupa Birliğine geçiş sürecinde Avrupa standartlarında makine üretip ihraç ederek ülke kalkınmasında pay sahibi olacaktır.
Company Video
Firma Tanıtım Vidyosu Eklenmemiştir.
Quarries
Firma Ocakları eklenmemiştir.
Application Photos
Firma uygulama resimleri eklenmemiştir.
Other Photos

References
Firma referansları eklenmemiş.
Advertise
Firma ilanları eklenmemiştir.
`Machinery Promotion Group` has contributed to the construction of TummerWeb Portal
1
Turkish Marble, Natural Stone and Machinery Manufacturers Association | © 2008 | Legal Notices and Terms of Use | Site Map | Content Management CMS
Turan Gunes Bulvari 701. Sok. No: 8 / 3 - Cankaya - Yildiz / ANKARA - TURKEY Phone: +90 (312) 440 83 63 Fax: +90 (312) 440 80 83